Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

КАЛУЖСКАЯ ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ.

Автор
Опубликовано: 562 дня назад (13 сентября 2022)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь:

Засту́пнице от враг иноплеме́нных Необори́мая Калу́жския земли́ и Изба́вительнице от смертоно́сныя я́звы Ми́лостивая! Изба́ви рабы́ Твоя́ от вся́ких бед и боле́зней, с ве́рою и любо́вию прибега́ющия к чудотво́рней ико́не Твое́й, и спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак:

Не и́мамы пе́сней, ниже́ слове́с, ка́ко досто́йно восхваля́ти Тя, Ма́ти Христа́ Бо́га на́шего, явле́ния ра́ди чудотво́рныя ико́ны Твоея́ земли́ Калу́жстей, то́кмо мо́жем вопи́ти Тебе́: не отврати́ ми́лости Твоея́ от нас и низпосли́ ю́ всем притека́ющим к цельбоно́сней ико́не Твое́й.

Молитва:

О Пресвята́я Влады́чице Богоро́дице, Цари́це Небеси́ и земли́! К Тебе́ прибега́ем и к Твое́й по́мощи взыва́ем: сохрани́ зе́млю на́шу от наше́ствия враго́в иноплеме́нных, и от вся́кия боле́зни душе́вныя и теле́сныя, и от смертоно́сныя я́звы, да всегда́ пое́м, велича́ем и сла́вим Тя, Пресвяту́ю Богоро́дицу, я́ко благу́ю и Ди́вную Засту́пницу на́шу во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание:

Велича́ем Тя, Богоро́дице Де́во, и почита́ем чудотво́рную ико́ну Твою́, е́юже благоволи́ла еси́ спасти́ зе́млю Калу́жскую от наше́ствий вра́жиих и всегуби́тельных боле́зней.
380 просмотров
Комментарии (0)