Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

ШУЙСКАЯ СМОЛЕНСКАЯ ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ.

Автор
Опубликовано: 896 дней назад (13 ноября 2021)
Рубрика: Православие.
+3
Голосов: 3


Тропарь, глас 4:

Я́ко многоце́нное сокро́вище прия́т град Шу́я чуде́сно напи́санную ико́ну Твою́, Пресвята́я Влады́чице, Де́во Богоро́дице, во исцеле́ние лю́тыя я́звы и во утеше́ние правосла́вных Тобо́ю дарова́нную, от нея́же исто́чники благода́тныя и до ны́не оби́льно излива́ются. Проба́ви, Пречи́стая, и на бу́дущее вре́мя ми́лости Твоя́ ве́дущим Тя, храни́ град Твой и всю Ру́сскую зе́млю и спаса́й люде́й, к Тебе́ с ве́рою и любо́вию притека́ющих.

Ин тропарь, глас 4:

Всеблага́я и преми́лостивая Засту́пнице ро́да христиа́нскаго, Пречи́стая Де́во Богоро́дице, припа́дающе пред святы́м и чудотво́рным Твои́м о́бразом, и́мже от лю́таго смерто́носия град Шу́ю дре́вле изба́вила еси́, уми́льно взыва́ем Ти: не преста́й под кро́вом Своея́ бла́гости сохраня́ти от бед и обстоя́ний град Твой и вся гра́ды и ве́си страны́ Росси́йския и моли́ти Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, да спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак, глас 3:

Ма́ти Бо́жия Пресвята́я, стено́ христиа́ном, гра́да на́шего Шу́и покро́в и заступле́ние! Моли́твы раб Твои́х, ко ико́не Твое́й припа́дающих, приими́, во испове́дании Правосла́вныя ве́ры укрепи́, от вся́кия напа́сти и беды́ изба́ви, ско́рби земны́я на ра́дость преложи́ и Сы́на Твоего́ моли́ гра́ду и лю́дем Твои́м в ми́ре спасти́ся.

Ин кондак, глас 6:

Предста́тельство христиа́н непосты́дное, хода́тайство ко Творцу́ непрело́жное, не пре́зри гре́шных моле́ний гла́сы, но предвари́, я́ко Блага́я на по́мощь нас, ве́рно зову́щих Ти, ускори́ на моли́тву и потщи́ся на умоле́ние, предста́тельствующи при́сно, Богоро́дице, чту́щих Тя.
250 просмотров
Комментарии (0)