Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ ПРЕПОДОБНЫЙ АЛЕКСАНДР СВИРСКИЙ.

Автор
Опубликовано: 722 дня назад (28 апреля 2022)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 4:

От ю́ности, Богому́дре, жела́нием духо́вным в пусты́ню всели́вся, еди́наго Христа́ возжела́л еси́ усе́рдно стопа́м в след ходи́ти, те́мже и а́нгельстии чи́ни, зря́ще тя, удиви́шася, ка́ко, с пло́тию к неви́димым ко́знем подвиза́вся, прему́дре, победи́л еси́ полки́ страсте́й воздержа́нием и яви́лся еси́ равноа́нгелен на земли́, Алекса́ндре, преподо́бне, моли́ Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак, глас 8:

Я́ко многосве́тлая звезда́ днесь в страна́х росси́йских возсия́л еси́, о́тче, всели́вся в пусты́ню, Христо́вым стопа́м после́довати усе́рдно возжеле́л еси́ и, Того́ свято́е и́го на ра́мо твое́ взем - честны́й крест, умертви́л еси́ труды́ по́двиг твои́х теле́сная взыгра́ния, те́мже вопие́м ти: спаси́ ста́до твое́, е́же собра́л еси́, му́дре, да зове́м ти: ра́дуйся, преподо́бне Алекса́ндре, о́тче наш.

Молитва:

О преподо́бне и богоно́сне о́тче наш Алекса́ндре! Испроси́ нам вся к житию́ сему́ вре́менному благопотре́бная, па́че же к ве́чному спасе́нию на́шему ну́жная. Бу́ди нам, раба́м Бо́жиим (имена), чудотво́рче святы́й, во вся́кой ско́рби и обстоя́нии ско́рый помо́щник. Наипа́че же в час кончи́ны на́шея яви́ся нам засту́пник благосе́рдый, да не пре́дани бу́дем на мыта́рствах возду́шных вла́сти зло́бнаго мироде́ржца, но да сподо́бимся непреткнове́ннаго восхо́да во Ца́рствие Небе́сное. Ей, о́тче, моли́твенниче наш при́сный! Не посрами́ упова́ния на́шего, не пре́зри смире́нных моле́ний на́ших, но при́сно о нас пред Престо́лом Живонача́льныя Тро́ицы предста́тельствуй, да сподо́бимся вку́пе с тобо́ю и со все́ми святы́ми, а́ще и недосто́йни есмы́, в селе́ниих ра́йских сла́вити вели́чие, благода́ть и ми́лость Еди́наго в Тро́ице Бо́га, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.
387 просмотров
Комментарии (0)