Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ РАВНОАПОСТОЛЬНЫЙ НИКОЛАЙ ЯПОНСКИЙ.

Автор
Опубликовано: 805 дней назад (15 февраля 2022)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 4:

Апо́столов единонра́вне и сопресто́льне, служи́телю Христо́в ве́рный и Богому́дрый, цевни́це избра́нная Боже́ственнаго Ду́ха, сосу́де преизлива́ющийся любве́ Христо́вы, Япо́нския земли́ просвети́телю, святы́й Нико́лае, иера́рше равноапо́стольне, моли́ся Живонача́льней Тро́ице о всем твое́м ста́де и о всем ми́ре.

Ин тропарь, глас 4:

Я́ко апо́столом соприча́стника в труде́х и возме́здиих Це́рковь тя с любо́вию почита́ет, святи́телю о́тче Нико́лае равноапо́стольне. Положи́в бо мно́гими по́двиги нача́ло Правосла́вия в Япо́нии язы́честей, умно́жил еси́ в ней ча́да спасе́ния, и по кончи́не прия́т тя Бог во оби́тели апо́стол Свои́х по достоя́нию. Сего́ ра́ди мо́лим тя моли́ся Го́сподеви пребы́ти и в пре́дняя де́лу твоему́ незы́блему на ве́ки, и ввести́ся в ло́но Це́ркве Правосла́вныя всем поги́бнути иму́щим, умири́тися ми́рови и спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак, глас 4:

Стра́нника и прише́льца прия́т тя страна́ Япо́нская, равноапо́стольне святи́телю Нико́лае, в ней же испе́рва позна́л еси́ себе́ я́ко чу́ждаго, оба́че теплоту́ и свет Христо́в источа́я, прелага́л еси́ враги́ твоя́ в сы́ны духо́вныя, и́мже раздая́ благода́ть Бо́жию, созида́л еси́ Це́рковь Христо́ву, о ней же ны́не моли́ся, и тебе́ бо сы́нове ея́ и дще́ри взыва́ют: ра́дуйся, па́стырю до́брый наш.

Молитва:

О вели́кий уго́дниче Христо́в, равноапо́стольный святи́телю Нико́лае! Услы́ши ны, раб Бо́жиих (имена), и при́зри на не́мощи на́ша, и умоли́ Премилосе́рдаго Царя́ Небе́снаго, да не прогне́вается на ны зело́ и да не погуби́т нас со беззако́ньми на́шими, но да поми́лует и спасе́т нас по ми́лости Свое́й, да всади́т в сердца́ на́ша покая́ние и спаси́тельный страх Бо́жий, да просвети́т Свое́ю благода́тию ум наш, во е́же оста́вити нам стези́ нече́стия и неукло́нно же за́поведи Бо́жия твори́ти и уста́вы Святы́я Це́ркве соблюда́ти. Моли́, благосе́рде, Человеколю́бца Бо́га, да яви́т нам вели́кую ми́лость Свою́ и да изба́вит нас, к святе́й ико́не твое́й с ве́рою прибега́ющих, от бед и напа́стей, неду́гов теле́сных и душе́вных, и да сподо́бит Ца́рствия Своего́ Небе́снаго во ве́ки веко́в. Ами́нь.
179 просмотров
Комментарии (0)