Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТЫЕ БЛАГОВЕРНЫЕ КНЯЗЬЯ БОРИС И ГЛЕБ.

Автор
Опубликовано: 1358 дней назад ( 6 августа 2020)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2

Тропарь, глас 2:

Правди́вая страстоте́рпца и и́стинная Ева́нгелия Христо́ва послу́шателя, целому́дренный Рома́не с незло́бивым Дави́дом, не сопроти́в ста́ста врагу́ су́щу бра́ту, убива́ющему телеса́ ва́ша, душа́м же косну́тися не могу́щу. Да пла́чется у́бо злый властолю́бец, вы же ра́дующеся с ли́ки А́нгельскими, предстоя́ще Святе́й Тро́ице, моли́теся о держа́ве сро́дников ва́ших, богоуго́дней бы́ти, и сыново́м Росси́йским спасти́ся.


Ин кондак, глас 8:

А́ще и убие́ни бы́сте и во гробе́х положе́ни, но на Вы́шнее Ца́рство преидо́сте, о́ваго бо ко́пии насу́нуша, друга́го же, я́ко а́гнца незло́бива, ноже́м заре́заша, тем и кровь ва́ша бысть исцеле́ние ми́ру, ве́рою призыва́ющим вас, святи́и, на по́мощь.


Молитва:

О дво́ице свяще́нная, страстоте́рпцы Бори́се и Гле́бе! Не забу́дите нас, раб Бо́жиих (имена), но я́ко засту́пницы, ва́шим си́льным хода́тайством пред Христо́м Бо́гом нас поми́луйте; от нечистоты́ сохрани́те, от ско́рби, озлобле́ний и внеза́пной сме́рти изба́вите. Испроси́те у Великодарови́таго Влады́ки нам оставле́ние прегреше́ний на́ших, единомы́слие и здра́вие. Снабдева́йте заступле́нием ва́шим прихо́д сей, дом (святы́й храм) сей и вся чту́щия святу́ю па́мять ва́шу во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание:

Велича́ем вас, страстоте́рпцы святи́и Бори́се и Гле́бе, и чтим честна́я страда́ния ва́ша, я́же за Христа́ претерпе́ли есте́.
669 просмотров
Комментарии (0)