Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

ИКОНА БОЖИЕЙ МАТЕРИ "ТРОЕРУЧИЦА".

Автор
Опубликовано: 1015 дней назад ( 9 июля 2021)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 4:

Я́ко звезда́ светозаря́ющая, из Се́рбии на Афо́н чуде́сно прии́де всечестна́я ико́на Твоя́ Троеру́чица, ю́же оби́тель Хиланда́рская благогове́йно восприе́мши, я́ко Боже́ственный дар свы́ше, прославля́ет Тя, Влады́чицу, и уми́льно вопие́т: не оста́ви ми́лость Твою́ от нас, но пребу́ди с на́ми во ве́ки.

Кондак, глас 3:

Де́ва днесь благоволе́ние к нам явля́ет, Гора́ же Афо́н благодаре́ние Ей прино́сит, А́нгели и и́ноцы славосло́вят, Троеру́чица из Се́рбии чуде́сно путеше́ствует: нас бо ра́ди прии́де и всели́ся во святу́ю оби́тель Хиланда́рскую.

Молитва:

О, Пресвята́я Госпоже́ Влады́чице Богоро́дице, ве́лие чу́до свято́му Иоа́нну Дамаски́ну яви́вшая, я́ко ве́ру и́стинную – наде́жду несумне́нную показа́вшему! Услы́ши нас, гре́шных, пред чудотво́рною Твое́ю ико́ною усе́рдно моля́щихся и прося́щих Твоея́ по́мощи: не отри́ни моле́ния сего́ мно́гих ра́ди прегреше́ний на́ших, но, я́ко Ма́ти милосе́рдия и щедро́т, изба́ви нас от боле́зней, скорбе́й и печа́лей, прости́ соде́янныя на́ми грехи́, испо́лни ра́дости и весе́лия всех, чту́щих святу́ю ико́ну Твою́, да ра́достно воспое́м и любо́вию просла́вим и́мя Твое́, я́ко Ты еси́ от всех родо́в избра́нная и благослове́нная во ве́ки веко́в. Ами́нь.
313 просмотров
Комментарии (0)