Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯЩЕННОМУЧЕНИК ПЁТР, МИТРОПОЛИТ КРУТИЦКИЙ.

Автор
Опубликовано: 902 дня назад ( 8 октября 2021)
Рубрика: Православие.
+3
Голосов: 3


Тропарь, глас 2:

Бо́жиим смотре́нием к святи́тельскому служе́нию святы́м Патриа́рхом Ти́хоном призва́нный, ста́ду Христо́ву яви́лся еси́ стра́ж неусы́пный и защи́тник небоя́зненный, священному́чениче Пе́тре. Жесто́кая заточе́ния и да́льная изгна́ния, страда́ния и сме́рть от богобо́рцев претерпе́л еси́. Вене́ц му́ченический прия́в, на Небеси́ ны́не ра́дуешися. Моли́ ми́лостиваго Бо́га, да сохрани́т Це́рковь на́шу от нестрое́ний, единомы́слие и мир лю́дем Свои́м да́рует и спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак, глас 4:

Дух ми́рен и кро́ток стяжа́в, тве́рдое упова́ние на милосе́рдие Бо́жие име́я, блюсти́тель ве́рный Це́ркве Росси́йския и испове́дник Христо́в яви́лся еси́, священному́чениче Пе́тре, при́сный о нас пред Бо́гом предста́телю и моли́твенниче о душа́х на́ших.

Молитва:

О, святы́й священному́чениче Пе́тре, святи́телю сла́вный земли́ Ру́сския, архиере́йство, я́ко крест в годи́ну лю́тых испыта́ний, прие́мый, ча́шу го́рькую страда́ний испи́вый, и престо́л патриа́рший до́бре соблюды́й, ве́рою вся претерпе́вый и смире́нием благода́ть ве́лию стяжа́вый! Ку́ю похвалу́ воздади́м ти? И как, во гресе́х и не́мощех су́ще, дерзне́м призыва́ти тя? Оба́че ве́мы, я́ко со все́ми святы́ми земли́ на́шея, наипа́че же со святы́м Патриа́рхом Ти́хоном, не престая́, мо́лишися у Престо́ла Пресвяты́я Тро́ицы о Це́ркви Ру́сской, да сохрани́т ю́ Госпо́дь от вся́каго зла и искуше́ния, да пра́во пра́вят сло́во и́стины архипа́стыри и па́стыри ея́, да не изсяка́ет ве́ра в сердца́х людски́х, да в сове́те мно́зе разреша́ется вся́кое нестрое́ние и вся любо́вию всем да быва́ет! О, пресла́вный страда́льче! Ты, я́ко оте́ц чадолюби́вый, ве́си вся потре́бная нам, сего́ ра́ди еди́наго взыску́ем: тебе́ подража́тели бы́ти, я́коже и ты Христу́, да крест свой прии́мше, я́ко бре́мя благо́е и ле́гкое, путе́м у́зким ше́ствуем и та́ко оби́телей Небе́сных дости́гнем, иде́же вку́пе с тобо́ю и все́ми святы́ми сподо́бимся прославля́ти пречестно́е и великоле́пое и́мя Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха в безконе́чныя ве́ки. Ами́нь.
234 просмотра
Комментарии (0)