Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ МУЧЕНИК ИОАНН ВОИН.

Автор
Опубликовано: 990 дней назад (10 августа 2021)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2

Тропарь, глас 4:

Всеблага́го Бо́га и Цаpя́ благове́pный pаб и во́ин яви́лся еси́, Иоа́нне чудоде́телю, постpа́дав бо pа́ди ве́pы му́жески, блаже́нно же сконча́в тече́ние, зpи́ши Всетвоpца́ Го́спода в Небесе́х светле́йше. От Него́же пpие́м даpова́ние чуде́с, стpа́ждущим челове́ком во вся́ких напа́стех помога́еши, укpепля́еши во́ины в pа́тех, от вpаго́в плене́ния, pан же и внеза́пных смеpте́й и от бед лю́тых изыма́еши. Те́мже моли́ Влады́ку Хpиста́, пpиснопа́мятне, да во вся́ком обстоя́нии сотвоpи́т нам ми́лость, и не введе́т нас во искуше́ния, но спасе́т ду́ши на́ша, я́ко Человеколю́бец.

Ин тропарь, глас 8:

Блаже́нство ева́нгельское возлюби́в, Богому́дре Иоа́нне, чистоту́ се́рдца де́вством почти́л еси́. Те́мже суету́ ми́ра сего́ пренебре́г, устреми́лся еси́ зре́ти Бо́га, И́же тя просла́ви чудесы́ во врачева́нии разли́чне стра́ждущих. Сего́ ра́ди мо́лим тя: проси́ нам у Христа́ Го́спода вся́ких скорбе́й избавле́ния и получе́ния Ца́рства Небе́снаго.

Ин кондак, глас 3:

Вели́кая ско́рбным лю́дем ра́дость в беда́х обрета́ешися, чудотво́рче Иоа́нне, вся́кия бо стра́сти моля́щим тя врачу́еши, исполня́я их проше́ния. Те́мже и ны́не моли́ Го́спода, да спасе́т ны в ми́лости Свое́й.

Молитва:

О вели́кий Христо́в му́чениче Иоа́нне, правове́рных побо́рниче, враго́в прогони́телю и оби́димых засту́пниче! Услы́ши нас, в беда́х и ско́рбях моля́щихся тебе́, я́ко дана́ тебе́ бысть благода́ть от Бо́га печа́льныя утеша́ти, немощны́м помога́ти, непови́нныя от напра́сныя сме́рти избавля́ти и за всех зле стра́ждущих моли́тися. Бу́ди у́бо и нам побо́рник кре́пок на вся ви́димыя и неви́димыя враги́ на́ша, я́ко да твое́ю по́мощию и побо́рством по нас посра́мятся вси явля́ющии нам зла́я. Умоли́ Го́спода на́шего, да сподо́бит ны гре́шныя и недосто́йныя рабы́ Своя́ получи́ти от Него́ неизрече́нная блага́я, я́же угото́ва лю́бящим Его́, в Тро́ице Святе́й сла́вимаго Бо́га, всегда́ ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
229 просмотров
Комментарии (0)