Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ ПРЕПОДОБНОМУЧЕНИК ЕФРЕМ НОВЫЙ.

Автор
Опубликовано: 711 дней назад (16 мая 2022)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь преподобномученику Ефрему Новому, Неа-Макринскому:

На горе́ Непоро́чных я́ко со́лнце возсия́л еси́, и му́ченически, богоно́сне, к Бо́гу изше́л еси́, ва́рварское наше́ствие претерпе́л еси́, Ефре́ме великому́чениче Христо́в, си́м при́сно источа́еши благода́ть все́м благоче́стно вопию́щим ти́. Сла́ва да́вшему ти́ кре́пость, сла́ва просла́вльшему тя́, сла́ва подаю́щему тобо́ю все́м исцеле́ния!

Кондак преподобномученику Ефрему Новому, Неа-Макринскому:

На горе́ Непоро́чных подвиза́лся еси́, богому́дре, и на се́й проше́л еси́ му́ченичества пу́ть, сего́ ра́ди сугу́бым венце́м Живодавец досто́йно тя́ венча́л е́сть, священному́чениче Ефре́ме, приле́жно прося́ща поми́ловати славосло́вящих тя́.

Молитва преподобномученику Ефрему Новому, Неа-Макринскому:

О, пресла́вный священному́чениче Ефре́ме! и ско́рый помо́щниче Христиа́ном в боле́знех! Ве́рую от всея́ души́ и помышле́ния, я́ко даде́ся тебе́ от Го́спода да́р боля́щия врачева́ти и разсла́бленныя укрепля́ти. Сего́ ра́ди к тебе́, я́ко благода́тному врачу́ боле́зней, а́з немощны́й прибега́ю и, тво́й досточти́мый о́браз с благогове́нием лобыза́я, молю́ся: твои́м предста́тельством у Царя́ Небе́снаго испроси́ мне́ боля́щему исцеле́ние от удруча́ющия мя́ боле́зни, а́ще бо и недосто́ин е́смь тебе́, бла́гостнейшаго отца́ и при́снаго засту́пника моего́, но ты́, бы́в подража́тель человеколю́бия Бо́жия, сотвори́ мя́ досто́йна твоего́ заступле́ния чрез мое́ обраще́ние от злы́х де́л к благо́му житию́, уврачу́й оби́льно дарова́нною тебе́ благода́тию я́звы и стру́пы души́ и те́ла моего́, да́руй ми́ здра́вие и спасе́ние и во все́м благо́е поспеше́ние, да та́ко, ти́хое и безмо́лвное житие́ пожи́в во вся́ком благоче́стии и чистоте́, сподо́блюся со все́ми святы́ми сла́вити Всесвято́е и́мя Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха. Ами́нь.
376 просмотров
Комментарии (0)