Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

СВЯТОЙ ПРАВЕДНЫЙ ИОВ МНОГОСТРАДАЛЬНЫЙ.

Автор
Опубликовано: 702 дня назад (18 мая 2022)
Рубрика: Православие.
+1
Голосов: 1


Тропарь:

Бога́тство ви́дев доброде́телей И́овлих, укра́сти ко́знствоваше пра́ведных враг, и, разтерза́в столп телесе́, сокро́вище не укра́де ду́ха, обре́те бо вооруже́ну непоро́чнаго ду́шу, мене́ же и, обнажи́в, плени́, предвари́в у́бо мя пре́жде конца́, изба́ви мя льсти́ваго, Спа́се, и спаси́ мя.

Кондак:

Я́ко и́стинен и пра́веден, Богочести́в и непоро́чен, освяще́н же я́влься всесла́вне, Бо́жий уго́дниче и́стинный, просвети́л еси́ мир в терпе́нии твое́м, терпели́вейший и до́блейший. Те́мже вси, Богому́дре, па́мять твою́ воспева́ем.

Молитва:

О святы́й уго́дниче Бо́жий, пра́ведне И́ове! По́двигом до́брым подвиза́вся на земли́, восприя́л еси́ на Небесе́х вене́ц пра́вды, его́же угото́вал есть Госпо́дь всем лю́бящим Его́. Те́мже взира́юще на святы́й твой о́браз, ра́дуемся о пресла́внем сконча́нии жи́тельства твоего́ и чтим святу́ю па́мять твою́. Ты же, предстоя́ Престо́лу Бо́жию, приими́ моле́ния на́ша и ко Всеми́лостивому Бо́гу принеси́, о е́же прости́ти нам вся́кое прегреше́ние и помощи́ нам ста́ти проти́ву ко́знем диа́вольским, да изба́вльшеся от скорбе́й, боле́зней, бед и напа́стей и вся́каго зла, благоче́стно и пра́ведно поживе́м в ны́нешнем ве́це и сподо́бимся предста́тельством твои́м, а́ще и недосто́йни есмы́, ви́дети блага́я на земли́ живы́х, сла́вяще Еди́наго во святы́х Свои́х сла́вимаго Бо́га, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, ны́не и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
179 просмотров
Комментарии (0)